Matrace s kokosovým vláknem patří k nejlepším na trhu

Špatný spánek má velmi negativní dopad na lidské zdraví. Nejenže se cítíme unavení, ale ani naše motorické schopnosti nejsou zrovna na výši, což se může neblaze projevovat v práci i v osobním životě.

Proto bychom měli pro dobrý spánek udělat maximum možného. A jednou z těch nejmenších věcí je koupě vhodné matrace. Ty se prodávají v mnoha verzích podle velikosti, tvrdosti i použitého materiálu. Kdo však touží po skutečně špičce, ten sáhne po matraci s kokosovým vláknem.

Jsou dostatečně tvrdé

Nepříjemné pocity v oblasti zad dnes zná takřka každý třicátník a výše. Většinou za tento druh potíží může svalová dysbalance, která nevzniká pouze během práce, nýbrž třeba i spaním na špatné matraci. Hlavně vyloženě měkké modely mohou člověku způsobit celou řadu zdravotních nesnází.

Záda potřebují dostatečnou podporu, a tu jim mohou dodat třeba i matrace s kokosovými vlákny. Tyto typy jsou dostatečně tvrdé na to, aby dokázaly poskytnout pohodlné a zároveň zdravé podloží i pro jedince trpící velkou nadváhou. V mnoha ohledech dokonce snesou srovnání se speciálními ortopedickými matracemi.

Vhodné pro alergiky

Nějakou formu alergie má u nás už kde kdo. Člověk se často netrápí pouze na rozkvetlé louce, ale i doma na lůžku. Na vině může být krom jiného i špatná matrace s mizernou prodyšností.

V takové se snadno usazují nejen plísně, ale rozličné alergeny a paraziti. Matrace s kokosovými vlákny se však odvětrávají skvěle, takže jsou ideální i pro alergiky.

Ideální pro horké

Existuje obrovské množství lidí, kteří si v horkém počasí doslova libují, a pak je zde zbytek lidstva, který nemůže během tropických dní, a hlavně večerů zamhouřit oči. Ideálním řešením je samozřejmě klimatizace, avšak při dnešních cenách energií není úplně ekonomické ji zapínat.

Vzhledem k velmi dobrým termoregulačním vlastnostem matrací s kokosovými vlákny naštěstí není nutné žádnou klimatizaci ani větráčky pouštět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *