Jak se správně starat o vlasy? Dopřejte jim kvalitní vitamíny

Zdravé vlasy jsou krásné na první pohled a díky bujnému růstu se nemusíte bát i častých změn účesů. Z velké části hraje roli genetika, ale kvalitu a vzhled vlasů můžete poměrně výrazně ovlivnit i správnou péčí. Na co je důležité nezapomínat a proč je vhodné užívat vitamíny na vlasy? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Šetrná péče

Aby byly vlasy zdravé, nesmíte jim přehnaně ubližovat. Snažte se tak omezit náročný styling a každodenní používání žehličky na vlasy, kulmy a podobně. Právě teplo totiž vlasy zatěžuje, a to i v případě, kdy máte poměrně kvalitní přístroje pro úpravu vlasů. Stejně tak je dobré nepřehánět to s gely nebo laky na vlasy.

Kvalitní produkty

Protože u vlasů hodně záleží na tom, jak je ošetřujete, je důležité zvolit kvalitní šampon, kondicionér a případně občas přidat i masku na vlasy. Podpoříte tím jejich vnější výživu, zlepšíte rozčesávání nebo snížíte intenzitu tvorby mazu, takže nebude nutné mýt si vlasy tak často. A jak poznat, jaké vlasové produkty pro vás budou nejlepší? Základem je zjistit typ vlasů, s čímž by vám měla pomoci zkušená kadeřnice. Následně vsaďte na takovou řadu vlasové kosmetiky, která má dobré hodnocení. Pro začátek si kupte menší balení a vyzkoušejte, jestli vám bude vyhovovat.

Vitamíny na vlasy

Obecně vitamíny na vlasy pomohou s doplněním důležitých živin, jako jsou minerály a vitamíny. Konkrétně například biotin nebo zinek. Díky tomu bude mít organismus dostatečné množství energie a stavebních látek pro tvorbu vlasů. Vzhledem k lepší výživě bude i každý takový vlas na pohled zdravější. Krásné vlasy však nejsou pouze otázkou užívání vitamínů. Jde o doplňky stravy, které mohou pomoci, ale naprostým základem jako vždy zůstává kvalitní a vyvážená strava. K tomu je navíc nutné nezapomínat na správnou péči o vlasy, aby nedocházelo k jejich nadměrnému zatěžování a poškozování, protože to by ztěžovalo pozitivní projevy účinků vitamínů na vlasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *