Jedlé nádobí nadchne všechny fanoušky zdravého životního stylu

Každý si je určitě vědom faktu, že plasty představují pro naši planetu značný problém. Z toho důvodu bychom měli jejich používání co nejvíce eliminovat a šetřit životní prostředí. Stačí se podívat na to, kolik jednorázových plastových obalů zůstane po koncertech a festivalech. Jedlé nádobí je jednou z cest, jak nadměrnému hromadění plastů zabránit.

Zajímavá alternativa plastu

K výrobě jednorázového plastové nádobí je zapotřebí ropa, což zrovna není nejzdravější složka. Nehledě na to, jak dlouho se plasty v přírodě rozkládají a zamořují vodní zdroje a půdu. Oproti tomu rychle biologicky odbouratelné jedlé nádobí životní prostředí nijak nezatěžuje. Buď ho po zkonzumování jídla hned sníte, nebo se přirozeně do 30 dnů na kompostu rozloží. Je totiž vyrobeno pouze z rostlinných surovin, jimiž jsou hlavně pšeničné otruby, kukuřice, rýže a jablečná vláknina. Proto si na něm pochutnají též vegetariáni a vegani. Díky svému složení se také nejedná o žádnou kalorickou bombu, neboť jedlé nádobí je slazeno zdravým třtinovým cukrem.

Už žádné mytí nádobí po oslavách

Pobavte své známé při zahradní párty naříkáním, jaká na vás čeká hromada špinavého nádobí, že ho radši sníte. Můžete si vsadit na jejich překvapené výrazy, když nezůstanete jen u slov a zakousnete se do jedlé lžičky. Uvidíte, jak to po vás bude chtít každý vyzkoušet. Určitě vaše hosty překvapí příjemná nasládlá chuť s přídavkem kakaa. V případě servírování slaných pochoutek přikládejte lžičky kořeněné pepřem. Například k pomazánce budou skvělou svačinkou, protože chutnají jako krekr. Ke každému grilování a posezení s přáteli bezpochyby patří nápoje. Servírujte k nim jedlá brčka, která se dají také beze zbytku sníst. Uvidíte, že si tento „zero waste“ životní styl oblíbíte. Nejen, že přispějete k ochraně přírody, ale též se pobavíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *