Pitný režim

 Dostatečný příjem vody (pitný režim) je nutný pro správné fungování všech buněk, tkání a orgánů. Zbytky po rozpadu tuků a toxiny se odplavují potem, stolicí a močí. Jestliže přijímáme málo tekutin, hubnutí bude pomalejší a nepříjemnější.

Denně by jste měli vypít 0,3 – 0,4 l / 10 kg váhy. Mezi nejlepší tekutiny patří voda, ovocné čaje, ředěné ovocné džusy a omezeně minerální vody. Zcela nevhodné jsou sycené limonády (např. 0,33l plechovka Coly má stejnou kalorickou hodnotu jako 14 kostek cukru!). 

Při dostatečném přísunu tekutin se budete cítit svěže a Vaše tělo se bude zbavovat lépe toxických látek. Tekutiny jsou důležité i z důvodu čištění ledvin. 

V době od 4 hod. do 12 hod. je tzv. období vylučování, a proto je v tomto čase zapotřebí pít nejvíce. Když není dost vody, odpad se špatně vylučuje a postupně nás otravuje a ničí. Vaše ledviny musí vylučovat koncentrovanou moč, což  je často příčinnou rakoviny močového měchýře, a když není dost vody, vaše ledviny  se doslova zanesou jako síto.
Ovocné šťávy a džusy by se neměly pít po jídle, ale vždy jen na lačno a ředěné vodou. V plném žaludku začnou velmi rychle kvasit a vznikají z nich produkty z kvašení – alkoholy, i metylalkohol, který se dostává do krve a způsobuje kromě jiného i velké bolesti hlavy. Měli bychom na lačno vypít 1-3 poháry vody. Naučte se vodu pít vždy před jídlem a ne po jídle, čímž zředíte žaludeční šťávy a tak snižujete jejich účinnost.

Nedostatek tekutin způsobuje ukládání tuků, poruchy trávení, bolesti hlavy, podrážděnost, slabost, únavu, závratě, suchou pokožku a zvýšenou tvorbu vrásek, ochabování svalstva a přispívá ke zvyšování hmotnosti. Voda má nejlepší močopudný účinek a nejlépe vyplavuje nežádoucí látky z mezibuněčného prostoru. A pozor, nedostatek tekutin v mezibuněčném prostoru je považován i za příčinu stárnutí.

Věříme, že po přečtení těchto řádků vstanete a půjdete se napít vody a pochopíte, že voda je pro Vás nesmírně důležitá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *