Zdravá snídaně

To co snídáte bývá základem toho, jak se cítíte celý den!Snídaně s obsahem karbohydrátů

Po ránu způsobují jednoduché karbohydráty (sladké rafinované cereálie, bílé pečivo, toasty, atd.) okamžitý vzestup hladiny cukru v krvi, a tato zásoba navíc musí být v organismu nějak vyrovnána. Přebytek, který není  spotřebován ve formě energie, bývá přeměněn a uskladněn jako tuk. Následkem toho klesá hladina cukru v krvi a tělo si žádá další karbohydráty. Tentocyklus má opakování 2-3krát denně. Jedná se o negativní cyklus, který je jednou z nejčastějších příčin vzniku nadváhy a mnoha dalších zdravotních obtíží.

Vynechávání snídaně

Pokud vynecháte snídani (známá dieta), klesne úroveň cukru pod normální úroveň a to znamená útok chuťových buněk a pokles energie. Znovuobracíte pozornost k jednoduchým karbohydrátům, abyste dosáhli rychlého zvýšení energie. Jednoduché karbohydráty způsobí rychlý vzestup hladiny cukru a tento přebytek musí být v organismu nějak vyrovnán. Přebytečný cukr se přeměňuje na tuk. Stejně jako v předchozím případě nesprávného jídelníčku má tento cyklus za následek opakování a znamená jednu z nejčastějších příčin vzniku nadváhy a mnoha dalších zdravotních obtíží. Tato dieta tedy působí úplně naopak, než chceme. 

Zdravá snídaně s vyváženým množstvím proteinu

Taková snídaně zásobuje organismus veškerými nezbytnými živinami a energií, aniž by způsobila zvýšení hladiny  cukru. Pomáhá předcházet vzniku závislosti na cukrem přeplněných karbohydrátech během dne.
Tímto způsobem zůstávají chuťové buňky pod kontrolou, touha po karbohydrátech (čokoláda, pamlsky, pečivo, rychlé občerstvení,  perlivé nápoje, atd.) mizí a organismus pro získání energie využívá vlastní zásoby uskladněného tuku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *