Chybí vám vitamín C? Vsaďte na přírodní produkty!

O vitamínu C toho už bylo napsáno hodně. Víme, že pro zdraví člověka je nezbytný. Především pro jeho imunitu, kterou je na místě obzvláště v souvislosti s nadcházející podzimní sezonou a koronavirovou pandemií v plném proudu posilovat.

Také víme, že jej najdeme především v ovoci a zelenině, které bychom si tak měli dopřávat v dostatečném množství. Pojďme se na tento vitamín ale podívat o něco zevrubněji.

O nezbytnosti vitamínu C

Kyselina askorbová, jak se vitamínu C také říká, hraje důležitou roli v aktivitách řady enzymů (látek podporujících různé chemické reakce v organismu). Vitamín C má velký význam především pro růst a zdraví kostí, zubů, dásní, vazů a krevních cév, dále pro tvorbu určitých neurotransmiterů a hormonů nadledvin, pro reakci imunitního systému na infekce, pro hojení ran a absorpci železa z potravy.

Kde ho najdeme?

Hlavním zdrojem vitamínu C je již v úvodu tohoto článku zmíněné ovoce a zelenina. Zvláště bohaté jsou na tento vitamín citrusové plody, rajčata, zelená listová zelenina, brambory, zelené papriky, jahody atd. Tepelnou úpravou většina zeleniny vitamín C ztrácí.

Jaké doplňky stravy?

Doporučit samozřejmě lze i vhodné doplňky stravy. Pozornost byste měli zaměřit na přípravky s tzv. postupným uvolňováním. Obyčejný celaskon totiž projde trávicím traktem prakticky nevyužit. A také si všímejte množství vitamínu v něm obsažené. Přípravky s desítkami miligramů bývají bez účinku.

Minimálně 500 mg!

V hledáčku vašeho zájmu by měl být prostředek s minimálně 500 mg! Ten najdete například v portfoliu renomované společnosti NATURVITA, která trh zásobuje kvalitními vitamíny, minerály a dalšími doplňky stravy a přípravky pro zdraví a krásu. Jedná se o přípravek Extra C 500 s postupným uvolňováním a seženete ho i na internetové lékárně gigalekarna.cz. Užívejte jednu kapsli denně a vaše hladina vitamínu C bude taková, jaká má být!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *