Opravdu dobré kafe neseženete v supermarketu, ale v pražírně!

Říká se, že jeden má rád holky, druhý vdolky. Na kafe to už ale tak moc neplatí. Dobrá káva má svá specifika. Neměla by být nepříjemně hořká, trpká ani vodová. Ale naopak jemně sladká, příjemně ovocná a jen lehce nahořklá.
A všechny tyto chutě by měly vytvářet jeden komplexní chuťový prožitek. Je taková i káva, kterou máte na svém stole? Pokud ne, tak se zeptáme, kde ji nakupujete? Je-li to v supermarketu, tak viník je odhalen. Tam dobré kafe totiž neseženete. Pro to musíte do pražírny!

Jedině Arabika!

Pouze v pražírně totiž seženete kávu čerstvě upraženou. A kvalitní! O jakou se jedná? Pamatujte si, že nejlepší je Arabika. Jemná, s bohatou a rozmanitou paletou chutí a vůní. Ve srovnání s Robustou (tu seženete v tom supermarketu) je také sladší a ovocnější. Zkrátka lepší. Pojem „lepší“ káva přitom vůbec není o obsahu kofeinu. Toho má Robusta více. Problémem ovšem je její rychlejší zrání, které plodům kávovníku neumožňuje vytvořit si širokou paletu chutí, jak tomu je právě u Arabiky.

Kávy z celého světa

Pražení a přípravě stoprocentních výběrových Arabik se již od roku 2004 věnuje pražírna Káva Monro. V její nabídce přitom najdete kávy doslova z celého světa. V Monro praží kávu z plantáží afrických, australských i amerických, a to dokonce v pravidelných týdenních intervalech.

Z Vietnamu, Hondurasu i Etiopie

Je libo káva z Vietnamu? Máte ji mít. Stejně jako kávu z Hondurasu, Keni, Panamy, Ekvádoru a Etiopie. A ze spousty dalších zemní. Ochutnat můžete Arabiku měsíce nebo oblíbené kávy ostatních zákazníků. Rádi byste kávu darovali blízkému? Máte možnost. K dispozici vám jsou i krásná dárková balení.

I kávu si můžete předplatit

Rádi byste svůj oblíbený nápoj dostávali pravidelně? V tom případě si ji předplaťte. Káva předplatné je služba pro všechny, kteří nechtějí dopustit, aby jim jejich oblíbená káva došla. To obzvláště silní kafaři dost špatně snášejí. A tato služba je těchto nepříjemných stavů jednou provždy zbaví. Nemusíte být ale jen silný kafař, abyste si svou kávu předplatili. Stačí, když budete skutečným požitkářem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *